Każda kobieta marzy o księciu z bajki, ale nie każdy książę marzy o żonie. Nie wiadomo co skłoniło Julie Quinn do odkrycia tej prawdy w swojej powieści “Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1“. (https://www.taniaksiazka.pl/moj-ksiaze-bridgertonowie-tom-1-julia-quinn-p-1482702.html). Wiadomo jednak, że miłośnicy wiktoriańskiej Anglii nie przejdą koło tej książki obojętnie, a ci, którzy nie są przekonani do tych czasów, pokochają je.

Daphne Bridgerton to piękna dama, która od małego była przygotowywana do tej chwili. W chwili, w której stanie się panną debiutantką, każdy kawaler powinien o nią walczyć, lecz coś poszło nie tak. Każdy zauważa piękno i inteligencję Daphne, każdy wie, że byłaby idealną żoną. Jednak coś, a może ktoś, wszystkich adoratorów od niej odstrasza. Urocza dama jest tym faktem przerażona, uważa, że jeśli nie znajdzie idealnego męża okryje się hańbą, a jej cel życiowy nie spełni się. Jednak Bridgertonowie nigdy się nie poddają i zawsze osiągają swój wyznaczony zamiar.

Simon Hastings to książę, ale nie taki książę, którego znajdziecie w każdej baśni. Simon nie ma zamiaru szukać swojej drugiej połówki. Jest dumny i wierzy, że do szczęścia nie jest mu potrzebne małżeństwo. Problem w tym, że nikt inny w to nie wierzy. Do tego każda matka w całym Londynie nie mogłaby sobie wymarzyć lepszego zięcia, a córki tych matek temu nie zaprzeczają. Księcia nie będzie tak łatwo przekonać do zaślubin. Na nieszczęście Simona jego upór potencjalnych teściowych nie odstraszy.

Rozwiązanie problemów Simona i Daphne okazuje się banalne. A co gdyby zaczęli udawać miłość? Hastings jako adorator innej damy przestanie być idealną partią i zyska swój wymarzony spokój, a Bridgertonówna zacznie być ciekawą panną, przecież nawet książę się nią interesuje, przez co znajdzie pełno adoratorów, a wśród nich idealnego męża. Bohaterowie jednak nie pomyśleli o skutkach spędzania ze sobą mnóstwa czasu. Czy Simon oprze się pięknej damie, a czy Daphne będzie udawać, że nie widzi uroków księcia?

Mój książę. Bridgertonowie. Tom 1” otwiera cały cykl historii rodzeństwa Bridgertonów. Znajdziemy, więc w tej książce również zarysy innych historii miłosnych, które zachęcą nas do sięgnięcia po kolejne tomy. Nie tylko miłość nas zachęci, by zgłębić się w te historię. Julia Quinn doskonale pokazała, że również dawna Anglia żyła plotkami. Wstyd nie poznać plotek Lady Whistledown, najbystrzejszej dziennikarki w Londynie, której pismo czytali nawet Bridgertonowie.

Cykl “Bridgertonowie” pokazuje jednak, że nawet największe plotki nie zniszczą prawdziwej miłości, że nie zawsze możemy sobie całe życie zaplanować, bo jedno spotkanie i jeden układ może wywrócić nasze życie do góry nogami.